ÇANAKKALE 1915 KÖPRÜSÜNÜN TEMELİ ATILDI
 
1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale otoyolu temel atma töreni̇ İlçemiz Şekerkaya mevkiinde düzenlendi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi̇' ni̇n 102. yılı dolayısıyla, Çanakkale 18 Mart Stadyumunda düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, buradan Lâpseki' deki tören alanına telekonferans sistemi ile bağlandı.
İlçemizde bulunan Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM' a seslenen Cumhurbaşkanımız, projede emeği geçenlere, Koreli ve Türk firmalara teşekkür ederek, 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale otoyolu temel atımının hayırlı olmasını diledi.
Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM da Çanakkale'de tarihi bir gün yaşandığını belirterek, "Çanakkale geçilmez” dedirten ecdadımızdan aldığımız güçle Çanakkale'yi Cumhuriyetimizin 100. yılına taşıyacak o büyük eserin, 1915 Çanakkale Köprüsünün temelini sizlerin huzurlarında atıyoruz. Ülkemize, Çanakkale'ye, milletimize hayırlı olsun." diye konuştu.
Başbakan Sayın Binali YILDIRIM, 1915 Çanakkale Köprüsünün koordinatlarını belirleyen nirengi noktası temeline atılan tarih tüpünün sunulmasının ardından şunları söyledi:
         "Tüp temele bırakılacak. Bu köprünün kanıtı olarak bu tarihi ana şahitlik ettiniz, şahit misiniz? 1950'de Kore ile Türkiye'nin, Kore Savaşında dostluğumuzun temelini attık. Bugün de Türkiye'nin, Kore'nin geleceğinin, kalkınmasının, refahının, iki ülkenin dostluğunun temelini Cumhuriyetin 100. yılına doğru daha sağlam bir şekilde atıyoruz. Kore ile Türkiye ortak yapımı 1915 Çanakkale Köprüsüyle bu dostluğu daha da güçlendiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.