Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2017 yılında hayata geçirilen ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde yürütülen "Sıfır Atık Projesi" uygulamaları kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan "Kâğıt Çöp Değildir" projesi tüm hızıyla devam ediyor.
Öğrencilerin kâğıt ürünlerinin geri dönüşüm sürecini, geri dönüşüm sonucu elde edilecek malzeme ile yeni ürünler oluşturulabileceğini uygulayarak öğrenmelerini ve “Sıfır Atık Projesi”nin daha iyi kavranmasını sağlamak amacını güden projede kullanılacak kâğıtlar üretilmeye başlandı.
Proje Koordinatörü Görsel Sanatlar Öğretmeni Hüseyin Tarık AKKUŞ ilçemiz okullarını gezerek öğrenci ve öğretmenlere uygulamalı olarak kâğıdın geri dönüşümünü anlatıyor. 18 Nisan 2019 Perşembe günü Lapseki Hüseyin Akif Terzioğlu Anadolu Lisesi'nde yapılan sunuma Kaymakamımız Sayın Tahir ŞAHİN de katılarak öğrencilerle birlikte kağıdın geri dönüşüm uygulama aşamalarına tanıklık etti.
Projenin devamında öğrencilerimiz elde edecekleri geri dönüşüm ürünü kâğıtlara resimler çizecekler ve bu resimler Lapseki halkının beğenisine sunulacak.