Troya´nın Kodları Tanıtım Toplantısı Yapıldı
 
Lapseki Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Kodla Troya Projesi kapsamında katılımcı okullar Plevne Ortaokulu, Şehit Hüseyin Çetin Ortaokulu, Adatepe Ortaokulu ve Umurbey Ortaokulu proje ekiplerince hazırlanan Troya´nın Kodları oyununun tanıtımı yapıldı.
26 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 10:00´da Lapseki Hükümet Konağı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen tanıtıma Kaymakamımız Sayın Tahir ŞAHİN, Garnizon Komutanı Sayın Türker ALTINGÖZ, Umurbey Belediye Başkanı Sayın Sami YAVAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ferhat YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Aydın Şafak KILIÇASLAN, ilçe protokolü ve okul müdürleri katıldı.
Troya Antik Kent gezisi ile başlayıp Scratch eğitimi ve kodlama süreci ile devam eden projemizin konusu Troya Medeniyetlerinin ve Troya Antik Kentinin algoritma, kodlama, yazılım oluşturma becerileri, kültür ve tarih bilgisi kullanılarak öğretici ve eğlenceli bir bilgisayar oyunu oluşturmak sureti ile ülkemizdeki ve diğer ülkelerdeki ortaokul ve dengi eğitim gören öğrencilere tanıtılmasıdır. Bu ana hedef doğrultusunda yapılan çalışmalar tamamlanmış ve oyunumuz hazır hale gelmiştir. Sadece Windows işletim sistemli bilgisayarlardan oynanabilen oyunun bağlantı adresi https://scratch.mit.edu/projects/268395129/ olup oyunumuza proje ayrıntılarının yer aldığı Kodla Troya Projesi sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.